Farma Kameničany

Kameničany 200 018 54 Kameničany Slovensko

NAŠE PLODINY

paradajky

O NÁS

Náš prvý skleník vyrástol v Kameničanoch, v tesnej blízkosti CHKO Biele Karpaty. Na našej farme je pre nás ekologické a trvale udržateľné pestovanie hlavným poslaním.

NAŠA VÍZIA

Paradajky pestujeme v najmodernejšom skleníku na pestovanie rajčín na Slovensku. Vďaka jedinečnej technológii dokážeme bez pesticídov dopestovať zeleninu v skleníku celý rok. Spĺňame tak rovnako prísne parametre ako BIO alebo dojčenská výživa. Práve rezíduá pesticídov v potravinách, v zelenine a v ovocí sú zodpovedné za rôzne alergické reakcie, dýchacie problémy, nežiadúce prejavy na koži a majú negatívny vplyv na funkciu nervovej sústavy nielen u dospelých, ale aj u detí. Preto je pre nás ekologický prístup k pestovaniu kľúčový. Strecha našich skleníkov je pokrytá špeciálnym difúznym sklom s vyššou priepustnosťou svetla, ktoré sa využívajú aj vo fotovoltike. Na zavlažovanie využívame najmä dažďovú vodu, ktorú zbierame v blízkej vodnej lagúne s kapacitou až 6 000 m3. O naše rajčinky sa v každom kroku s láskou a ručne staráme. V spojení s najmodernejšími technológiami tak môžeme zaručiť, že kvalitné slovenské paradajky bez pesticídov dostanete na pultoch významných obchodných reťazcov celý rok.

NAŠE SRDCOVKY

paradajky Medulienka (prémiové mini cherry extra sladké rajčiaky na vetvičke) a paradajky Hranáčik (mini oválne extra sladké rajčiny); obe naše odrody získali ako prvé na Slovensku od Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR značku kvality SK GOLD