KOVACS AGRO spol. s r.o.

Lukov dvor 72/1, 949 01 Párovské Háje Slovensko

NAŠE PLODINY

cibuľa, cibuľa jarná, zemiaky, hrášok, lahôdková kukurica

PESTUJEME NA PLOCHE

120 hektárov

O NÁS

Robert Kovács založil farmu v roku 1995. Po reštitúcií majetku starého otca v Hronovciach, ktoré sa vždy pýšili šikovnými gazdami, sa rozhodol pokračovať v tradícii po starom otcovi. Kovács Agro patrila od začiatku medzi prvých významnejších zeleninárov v súkromnom sektore. Farma sa môže pochváliť komplexným závlahovým hospodárstvom, využíva vlastnú vodnú závlahovú stanicu na rieke Hron. Životaschopnosť farmy zabezpečuje kompletné skladové hospodárstvo s odberovou úpravou na skladovanie, triedenie, balenie aj expedíciu. V Nitre má distribučný sklad.

NAŠA VÍZIA

Spoločnosť má záujem naďalej rozvíjať a umiestňovať zeleninu na slovenský trh. „Domáca produkcia je na veľmi nízkej úrovni. Slovenské zeleninárstvo a ovocinárstvo potrebuje výrazne posilniť.“

NAŠE SRDCOVKY

paradajky (Medulka, Hranáčik, Čerinka, Strapáčik, Koktejlka, Bobulienka, Rubín, Bejbynka), čučoriedky, melóny (Baby melón, Vodný melón, melón s nízkym počtom jadierok), papriky (Palermo, pálivá paprika, kápia, zelená paprika), uhorky (šalátové), tekvice, mrkva, zeler, jahody (Slahôdky)