Ovocná farma, s.r.o.

Ovocná farma Plavecký Peter

NAŠE PLODINY

čučoriedky

PESTUJEME NA PLOCHE

40 hektárov

O NÁS

Pamätáme si, ako dokonale chutili kedysi čučoriedky, ktoré sme si odtrhli v lese alebo si kúpili od lokálnych predajcov v okolí hôr. Tá sladučká chuť a tmavo fialová farba bola jednoducho úžasná. Preto sme sa rozhodli zasadiť kríky čučoriedok v našom sade. Ovocnú farmu sme založili v roku 2017 v dedinke Plavecký Peter (ktorá je mimochodom s 26timi roľníckymi domčekmi vyhlásená za Pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry). Oblasť Malých Karpát je vďaka vysokému počtu slnečných dní v roku ideálna na pestovanie drobného o ovocia.

NAŠA VÍZIA

Na našej farme prepájame bohatú pestovateľskú tradíciu s modernými technológiami a postupmi. Využívame traktory na GPS, automatizovaný zber plodov a ekologický prístup k ochrane pôdy a vody. Naše čučoriedky polievame dažďovou vodou a ošetrujeme biologickou ochranou v podobe chrobáčikov, pavúčikov a ich lariev, ktoré sa priamo živia škodcami. Na ochranu pred vtákmi a najmä škorcami používame cvičených sokoliarov, ktorí škodcov zaháňajú sokolmi a jastrabmi. Čučoriedky predávame iba na Slovensku. Do niekoľkých hodín od zberu ich dostanete vo svojom obchode.

NAŠE SRDCOVKY

Vieme, že keď ide o čučoriedky, každý má rád inú veľkosť či odrodu. Preto v našom sade pestujeme desať vybraných odrôd, aby chutili každému.