Paradajky pre deti od slovenských farmárov

Pondelok 13. júna, TOPOĽČANY – Zväz zeleninárov a zemiakarov Slovenska daroval deťom sedemsto šejkrov sladučkých cherry paradajok od slovenských farmárov.

Zväz podporil slovenskou zeleninou základnú školu v Topoľčanoch na Gogoľovej ulici. Až 350 žiakov mohlo ochutnať slovenské cherry paradajky, ktoré sú extra sladké. ,,Je pre nás dôležité aby aj deti vedeli oceniť našu kvalitnú slovenskú zeleninu. Chceme aby všetky deti mali prístup ku kvalitnej slovenskej zelenine a ovociu. Našim cieľom je dostať do škôl viac slovenskej zeleniny,“ povedal predseda zväzu Oliver Šiatkovský.

zvaz zeleninarov a zemiakarov slovenska

Veselé cherry paradajky

Paradajky pre deti sú pestované na družstve Ovozela a Greencoop. Tí patria k najväčším pestovateľom paradajok na Slovensku. Ich cherry paradajky sa vyznačujú extra sladkou chuťou. Výhodou je, že tieto paradajky sa dajú kúpiť celoročne, keďže ich pestujú v skleníkoch. Polievajú ich najmä dažďovou vodou. Neplytvajú, využívajú každú kvapku. Prebytočnú vodu zo závlahy recyklujú. Využívajú obnoviteľné zdroje energie – teplo z geotermálnych prameňov a bioplynu. Znižujejú tiež emisie z dopravy, pretože ich produkty sú určené predovšetkým pre slovenských zákazníkov. Kompostujú substrát, v ktorom sú zasadené rastliny. Používajú prirodzenú biologickú ochranu rastlín. Znamená to, že o vhodné podmienky pre rast plodov sa starajú najmä chrobáky a hmyz, ktoré sa živia škodcami. O opeľovanie rastlín sa starajú najmä čmeliaky.

zzzs

Slovenský pôvod

Cieľom pestovateľov je pestovať kvalitnú slovenskú zeleninu a ovocie, a tak zvýšiť úroveň kvality, ktorú ponúkajú slovenské obchody. Prinášame pravú chuť a vôňu, akú poznáme z našich záhrad. Pri našich produktoch presne viete kto, kde a ako ich vypestoval.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Tumblr