PVOD Madunice

Vážska 521, 922 42 Madunice Slovensko

NAŠE PLODINY

cibuľa, lahôdková kukurica, jahody, cukrová repa, zrno

PESTUJEME NA PLOCHE

40 hektárov

O NÁS

Pestovaniu cibule sa venujeme už desaťročia. Zeleninársku tradíciu na tomto družstve naštartoval bulharský zeleninársky odborník Ivan Todorov, ktorý tu pracoval niekoľko desiatok rokov. S jej pestovaním pokračujeme dodnes. Približne na desiatich hektároch. Cibuľu predávame priamo koncovému zákazníkovi. Na jej produkciu sme spolu s obcou, naviazali úspešné podujatie – Madunické cibuľové slávností. K naším ďalším plodinám patrí aj lahôdková kukurica. Z tridsiatich hektárov ju dodávajú do mraziarne vo vzdialenej Vinici. Tiež máme zasadené i jahody na ôsmich hektároch. Predávame ich formou samozberu. Zber trvá zvyčajne okolo dvoch týždňov v závislosti od počasia. Jahody sú vysadené vždy na troch poliach, k predaju bývajú plody najstarších, trojročných rastlín. Nemáme oficiálnu značku BIO, ale jahody chemicky neošetrujeme. Zákazníci ich majú odskúšané. Vedia ako jahody chutia a voňajú, a preto sa k nám opakovane vracajú.

NAŠA VÍZIA

Chceme sa orientovať na musieť aj na investície do závlah, ktoré dokážu stabilizovať úrodu aj v menej priaznivých rokoch. Naším cieľom je zlepšovať hospodárenie s vodou.

NAŠE SRDCOVKY

paradajky (Medulka, Hranáčik, Čerinka, Strapáčik, Koktejlka, Bobulienka, Rubín, Bejbynka), čučoriedky, melóny (Baby melón, Vodný melón, melón s nízkym počtom jadierok), papriky (Palermo, pálivá paprika, kápia, zelená paprika), uhorky (šalátové), tekvice, mrkva, zeler, jahody (Slahôdky)