SHR Ing. Peter Horváth

Slnečná 540/29, 92401 Galanta, Slovensko

NAŠE PLODINY

zemiaky a obilniny

PESTUJEME NA PLOCHE

385 hektárov

O NÁS

Od roku 2015 združujeme poctivých farmárov z rôznych kútov Slovenska. Naším spoločným cieľom je pestovať kvalitné lokálne plodiny pre slovenský trh. Naše ovocie a zelenina chutí a vonia rovnako, ako si to pamätáme zo záhrad našich starých mám. Sme držiteľmi prestížneho svetového certifikátu kvality Global G.A.P., ktorý potvrdzuje, že naši farmári pestujú zeleninu a ovocie podľa medzinárodne uznávaných predpisov pre dobré praktiky v poľnohospodárstve. Do nášho družstva patria farmy Kameničany, Bruty, Veľké Zlievce, Handlová, Nováky, Ovocná farma a Vitazel.

NAŠA VÍZIA

Naši farmári pestujú plodiny na svojich farmách s láskou a šetrným spôsobom. Spája nás úcta k životnému prostrediu. Polievame najmä dažďovou vodou, využívame obnoviteľné zdroje energie, napríklad teplo z bioplynu a z geotermálnych prameňov a bioplynu. Na ochranu našich rastlín nepoužívame chemické postreky, ale výlučne prirodzenú biologickú ochranu rastlín. Znamená to, že o vhodné podmienky pre rast plodov sa starajú najmä chrobáky a hmyz, ktoré sa živia škodcami. Opeľovanie rastlín majú na starosti zase čmeliaky. Naše plodiny zbierame ručne až vtedy, keď sú úplne dozreté, vďaka čomu majú skutočnú pravú chuť.

NAŠE SRDCOVKY

paradajky (Medulka, Hranáčik, Čerinka, Strapáčik, Koktejlka, Bobulienka, Rubín, Bejbynka), čučoriedky, melóny (Baby melón, Vodný melón, melón s nízkym počtom jadierok), papriky (Palermo, pálivá paprika, kápia, zelená paprika), uhorky (šalátové), tekvice, mrkva, zeler, jahody (Slahôdky)