VITA - ZEL & company,
spol. s r.o.

Nová 1473, 946 32 Marcelová

NAŠE PLODINY

paradajky, melóny, papriky, uhorky, tekvice, koreňová zelenina

PESTUJEME NA PLOCHE

204 hektárov

(14 hektárov HI-TECH skleníkov, 5 hektárov HI-TECH fóliovníkov, 10 hektárov HI-TECH skleníkov s unikátnym osvetlením, 10 hektárov vykurovaných skleníkov obnoviteľnými zdrojmi)

O NÁS

S pestovaním zeleniny sme začínali v Kolárove. Postupne sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku o nové druhy. K našej prvej farme tak pribudla druhá, v Marcelovej. Marcelová je vďaka svojej polohe na juhu Slovenska a množstvu slnečných dní ako stvorená na pestovanie zeleniny a ovocia.

NAŠA VÍZIA

Naším cieľom je dodávať na pulty slovenských obchodov kvalitnú zeleninu a ovocie. Neustále preto investujeme do nových technológií a ekologických postupov. Na opeľovanie používame čmeliaky. V jednom skleníku ich pracuje aj viac ako 15-tisíc. Naše farmy sú vybavené traktormi na GPS, zberovými pásmi, kvapkovou závlahou a ekologickým prístupom k ochrane pôdy. Sme držiteľmi certifikátu GLOBALGAP, členmi družstva OVOZELA a Zväzu zeleninárov a zemiakarov Slovenska. Sme tiež hlavným ťahúňom v oblasti predaja a komunikácie s obchodnými reťazcami, s ktorými vyjednávame podmienky.

NAŠE SRDCOVKY

paradajky (Čerinka, Bobulienka, Strapáčik, Hranáčik, Koktejlka, Medulka), melóny (Letník, Bejbík, Bezjadiernik), čučoriedky, cesnak, tekvice (Samurajka, Halloween tekvice, maslové tekvice, tekvice na pečenie), uhorky, mrkva, zeler, cvikla, petržlen), papriky (Una Palerka, Vitamínka, Devilka), jahody (Slahôdky), karfiol, kapusta (biela, červená)